تصویر سنگ تراورتن بی موج عباس آباد سوپر

سنگ تراورتن بی موج عباس آباد سوپر

سنگ تراورتن بی موج عباس آباد سوپر از جمله سنگ های رسوبی تشکیل شده از رسوبات چشمه های آب گرم است. به دلیل زیبایی، رنگ روشن متمایل به سفید، مقاومت بالا، صیقل پذیری عالی، تخلخل کمتر نسبت به سایر تراورتن ها، مقاومت زیاد در برابر باران های اسیدی و رنگ و طرح زیبا جزء منحصر به فردترین تراورتن های دنیا می­‌باشد. تراورتن در دو نوع کلی تراورتن موج دار و تراورتن بی موج موجود است. سنگ تراورتن بی موج عباس آباد، به دلیل آنکه در خلاف جهت رگه‌های سنگ برش داده شده است، جزء تراورتن‌های بی موج حساب می‌شود.

کد کالا: 4691
تماس بگیرید
اشتراک گذاری

ویژگی های سنگ تراورتن بی موج عباس آباد سوپر:

این سنگ پر کاربرد در بستر رودخانه ها و غارها تشکیل یافته و تحقیقات مختلف سنگ شناسی و زمین شناسی نشان داده اند که کلسیم، استالاگمیت و استالاکتیت از جمله ترکیبات موجود در این سنگ هستند. همچنین ترکیبات آهن از جمله ترکیبات بسیار مهم در شکل گیری و ایجاد طرح و موج های ایجاد شده در سنگ های تراورتن  است.

سنگ تراورتن عباس آباد  سنگی نیمه بلوری و سخت است که بافتی متخلخل و از حفره ها و تخلخل های بسیار زیادی تشکیل شده و به عنوان یک عایق عالی در برابر صوت و حرارت عمل می کند. سطح خارجی این سنگ در برابر سرماهای شدید به شدت مقاوم بوده و ایجاد ترک، خرد شدگی و ریزش نخواهد کرد.

سنگ تراورتن بی موج عباس آباد سوپر در برابر ساییدگی، رنگ رفتگی، پریدگی و شکستگی بسیار مقاوم است و استحکام خیلی زیادی دارد.


آنالیز سنگ تراورتن عباس آباد طبق استاندارد سنگهای ساختمانی:

ردیف عنوان کد استاندارد ایرانی Min Max تراورتن عباس آباد
1 تخلخل Petty 2/50 5
2 میزان جذب آب درصد ISIRI 5699 0/03 1/50 0.37
3 مقاومت فشاری مگا پاسکال ISIRI 5698 600 2200 680
4 مقاومت سایشی ISIRI 5700 2/20 6 3.6
5 وزن مخصوص ISIRI 5699 1/80 2/80 2.52
 
نقاط قوت

✔️مقاومت فشاری و سایشی بالا

✔️ ساب پذیری مناسب

نقاط ضعف

❌ مات شدگی در برابر نور آفتاب

سایر

ابعاد 40 × 40 × 2 cm
رنگ کرم سفید
ترکیب رنگی موجهای کرم و سفید
نوع ساب براق
کاربرد پله، دیوار، کف، نما
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند