تصویر سنگ مرمریت دهبید اسپایدر

سنگ مرمریت دهبید اسپایدر

سنگ مرمریت دهبید اسپایدر یا عنکبوتی یکی از سنگ‌های مرمریت از معدن دهبید می‌باشد که دارای رگه‌های طلایی و روشن زیبایی است. بیشترین استفاده آن به عنوان قاب دور آسانسور در فضای داخلی است. سنگ مرمریت اسپایدر با نام سنگ مشکی دهبید نیز شناخته می‌شود.

کد کالا: 4659
تماس بگیرید
اشتراک گذاری

کاربرد سنگ مرمریت دهبید اسپایدر:

سنگ مرمریت دهبید، در برابر نور مستقیم آفتاب مقاومت چندان خوبی نشان نمی‌دهد و در فضای باز، دچار رنگ پریدگی خواهد شد، از این رو بیشتر در فضاهای داخلی اعم از لابی‌ها، پارکینگ، کف آسانسور و یا کف سالنهایی مثل مجتمع‌های تجاری استفاده می‌شود. احتمالا سنگ مرمریت مشکی اسپایدر را در سالنهای شیک و مدرن همراه با ترکیب رنگ دکوراسیون طلایی دیده‌اید.

زیبایی این سنگ را حتما باسنگ گلدن بلک کاشان که آنهم از خانواده مرمریت هاست مقایسه کنید.

از این سنگ زیبا می توان برای استفاده در لابی هتل و ساختمان های شیک مسکونی یا تجاری استفاده کرد. سنگ دهبید معمولا به صورت اسلب و یا در اندازه های بزرگ فراوری می شود. از دیگر کاربردهای این سنگ در حاشیه کف ، پله و زیر پله و دور آسانسور است. مشتری می تواند اندازه و سایز دلخواه از این سنگ را سفارش دهد که با افزایش سایز، قیمت این سنگ نیز افزایش پیدا می کند. کف و دیواره، مهم ترین مکان هایی است که از سنگ دهبید می توان استفاده کرد. این سنگ برای نمای بیرونی ساختمان به دلیل اینکه در برابر نور خورشید مقاومت کمی دارد مناسب نیست.


استخراج این سنگ از استان فارس و از ۲۰۰ کیلومتری شهر شیراز انجام می پذیرد. ساختار مشکی اسپایدر دهبید به گونه ای می باشد که باید با استفاده اره به صورت اسلب بریده شود. سپس با استفاده از دستگاه های با کیفیت، عملیات ساب روی آن انجام گردد. این سنگ یکی از خاص ترین و زیباترین سنگ های مرمریت می باشد.

عموما در برش و فرآوری این نوع سنگ ها، از اپوکسی و توری استفاده می شود. زیرا در حالت اسلب و سایز های بزرگ، امکان شکستن آن بیشتر است. وجود رگه های موجود در سطح سنگ این امکان بیشتر شده و برای جلوگیری از آن از توری استفاده می شود.


آنالیز سنگ مرمریت مشکی دهبید طبق استاندارد سنگهای ساختمانی:

ردیف عنوان کد استاندارد ایرانی Min Max مرمریت مشکی دهبید اسپایدر
1 تخلخل جزئی 2/50 0.55
2 میزان جذب آب درصد ISIRI 5699 0/03 1/50 0.63
3 مقاومت فشاری مگا پاسکال ISIRI 5698 600 2200 1280
4 مقاومت سایشی ISIRI 5700 2/20 6 3.5
5 وزن مخصوص ISIRI 5699 1/80 2/80 2.66
 
نقاط قوت

✔️ کیفیت

✔️ استحکام بالا

✔️ جذب آب پایین

✔️ ترکیب رنگ زیبا

✔️ ساب پذیری و براقیت بالا

سایر

ابعاد 40 × 40 × 2 cm
سایر ابعاد موجود 40 طولی, پله
رنگ قهوه‌ای سوخته
رنگ قهوه‌ای سوخته با رگه‌های طلایی
نوع ساب خیلی براق
کاربرد فضای داخلی (دیوار، کف)
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند