تصویر سنگ مرمریت صلصالی

سنگ مرمریت صلصالی

زمینه اصلی رنگ سنگ مرمریت صلصالی کرم روشن و یاسی می باشد که رگه های سینوسی نوار قلبی نیز در آن دیده می شود. البته این سنگ نیز مانند سنگ سیمکان سورت های گوناگونی دارد که این سورت ها تمام ویژگی های یکدیگر را دارا می باشند و تنها تفاوت آنها، داشتن رنگ های تیره تر و رگه های سینوسی بیشتر می باشد. در این سنگ نیز به منظور بالا بردن دوام، استحکام و جلای سنگ از رزین و اپوکسی استفاده می شود.

تماس بگیرید
اشتراک گذاری

یژگی های سنگ صلصالی

بیشتر علاقه مندان سنگ صلصالی به دلیل رنگ های روشن و قیمت مناسبی که این سنگ از آن برخوردار است، اقدام به خرید آن می نمایند. از موارد کاربرد سنگ صلصالی بیشتر برای سنگ فرش کردن ساختمان های مسکونی، مانند؛ سنگ کف پارکینگ، سنگه پله، سنگ دیواره راه پله ها و غیره استفاده می شود. سنگ های مرمریت صلصالی تولید شده در کشور هم به صورت خام و هم به صورت فرآوری شده به سایر کشورها صادر می شود. نا گفته نماند در سورت های یاسی، این سنگ به دلیل دارا بودن رنگی خاص، به سختی با سنگ های دیگر جهت طراحی دکوراسیون داخلی ست میشوند و از طرفی هم به کار بردن آن به طور یکدست، غالبا فضای زیبایی را خلق نمیکند. به همین جهت در استفده از این سنگ باید این نکته را مدنظر قرار داد.

 مصنوعات با مرمریت صلصالی

 همچنین به دلیل طرح زیبای رگه ها و در دسترس بودن کوپ های بزرگ و به اصطلاح شمش، از این سنگ در ساختن مصنوعات مانند  باربیکیو، گلدان سنگی و مجسمه نیز استفاده میگردد.

نقاط قوت

✔️مقاومت سایشی

✔️مقاومت فشاری خوب

✔️قیمت نسبتا مناسب

✔️جذب آب نسبتا پایین

نقاط ضعف

❌رنگ نامناسب به عنوان مکمل در سورت های تیره

مشخصات

سایر

ابعاد ۳۰ در ۳۰, ۴۰ در ۴۰, ۴۰ طولی, ۵۰ در ۵۰
نوع ساب براق, چرمی, خیلی براق, هوند
ضخامت ۱۶ میلیمتر, ۲۰ میلیمتر
رنگ صورتی, کرم
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند