تصویر سنگ مرمریت طرح چوب

سنگ مرمریت طرح چوب

سنگ مرمریت طرح چوب که با عنوان شاهسنگان نیز شهرت دارد، در استان اصفهان و در نزدیکی شهر نجف آباد استخراج می شود. ساختار این سنگ به گونه ایست که خیلی ها آن را شبیه به سنگ لایمستون می دانند. میزان رسوب و کلسیت این نوع سنگ مرمریت بسیار بیشتر از سایر سنگ های مرمریت می باشد. رنگ زمینه سنگ طرح چوب، قهوه ای با برخورداری از امواج تیره رنگی شبیه به چوب می باشد.

کد کالا: 4795
تماس بگیرید
اشتراک گذاری

 

گاهی سنگ ها به علت وجود نمک ملات پشت و ترکیبات سنگ، دچار شوره و سفیدک می شوند. یکی از معایب سنگ مرمریت طرح چوب نیز شوره زدگی است که امری کاملا طبیعی است که با چند راهکار ساده رفع می شود. 

زیبایی چوب و دوام سنگ مرمریت طرح چوب

بسیاری از طراحان و معماران به دلیل طرح و رنگ منحصر به فرد این چوب، به آن توجه ویژه ای دارند به طوری که در بسیار از پروژه های خود برای زیبایی بیشتر ساختمان ها از این سنگ استفاده می کنند. این سنگ در دو طرح کلی ساده و با شیار عرضه میگردد که نوع شیار دار آن حدود ۵٪ گران تر از نوع ساده آن است. شیار دار بودن این سنگ با توجه به طرح بسیار زیبای چوبی آن باعث میگردد که هر بیننده ای گمان کند که جنس آن چوبی است. زیبایی چوب و دوام سنگ در کنار هم این نوع سنگ را یک انتخاب منحصر به فرد برای بکار گیری در نمای ساختمان میکند.

 

لازم به ذکر است که سنگ های خرد و لاشه های معدن سنگ طرح چوب برای تولید نرده سنگی، روشویی و سایر احجام سنگی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

نقاط قوت

✔️رنگ و طرح منحصر بفرد و زیبا

✔️دوام بالا در فضای خارجی

✔️اصطکاک بالا به عنوان کف پوش

نقاط ضعف

❌عدم ساب پذیری

سایر

رنگ چوبی, قهوه ای
ابعاد ۴۰ طولی
نوع ساب ساده
ضخامت ۲۰ میلیمتر
کاربرد دیوار, نما
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند