تصویر سنگ چینی نیریز

سنگ چینی نیریز

سنگ ساختمانی مرمریت چینی (Crystal Marble Stone) یک سنگ با تم رنگی سفید همراه با رگه و خطوط خاکستری تیره است. سنگ چینی نیریز به دلیل قیمت مناسب و رنگ روشن کاربرد زیادی در میان مصالح ساختمانی از قدیم داشته است. استفاده از این سنگ در ساختمان های امروزی بسیار کمتر شده است که دلیل آن را میتوان رنگ سفید آن و عدم تمایل به استفاده از این رنگ در نما و کف و همچنین دیوار دانست.

کد کالا: 4806
تماس بگیرید
اشتراک گذاری

در اکثر سورت های سنگ نیریز، رگه و حاله های خاکستری گل پنبه ای در سر تا سر سنگ دیده می شود؛ به همین دلیل نسبت به سنگ چینی ازنا که سطحی کاملا سفید و یکدست دارد، از قیت پایین تری برخوردار است.

این سنگ به دلیل مقاومت و چسبندگی نسبتا مناسب، بسته به نوع فراوری میتواند در کاربردهای مختلف ظاهر گردد. در قدیم بیشتر از آن به عنوان سنگ کف و نما استفاده میگردید. که با کمی توجه در ساختمان های قدیم متوجه میشویم استفاده از این سنگ رایج بوده است. در قدم بعدی به سبب رنگ سفید و خطوط تیره ای که معمولا در این سنگ مشاهده می شود به عنوان رویه کابینت و اُپن آشپزخانه به کاربرده می شود.

این سنگ به دلیل داشته رگه های طبیعی و متمایز، به صورت اسلب نیز کاربرد فراوانی داشته و در طرح های بوک مچ و فور مچ بر روی دیوار و کف کار میشود. سنگ های چینی به دلیل ذات کریستالی و رنگ روشن همانند سنگ های مرمر میتوانند تا حدی نور را از خود عبور دهند و این ویژگی، آن را از سنگ های دیگر متمایز میکند.

ویژگی های سنگ چینی نیریز

برخی ویژگی های این سنگ ارزان در بخش زیر فهرست شده است:

  • جذب آب بسیار پایین
  • تخلخل کم
  • مقاومت فشاری مناسب
  • سطح ساب پذیر

نقاط قوت

✔️قیمت مناسب

✔️ساب پذیر و جلای سطحی بالا

✔️مقاومت مناسب

✔️جذب آب کم

نقاط ضعف

❌ظاهر نه چندان زیبا در برش های غیر اسلب

مشخصات

سایر

ابعاد ۴۰ در ۴۰, ۴۰ طولی, ابعاد دلخواه
رنگ خاکستری تیره, سفید
نوع ساب براق, ساب دلخواه
کاربرد پله, دیوار, کف
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند