تصویر سنگ گرانیت سفید نطنز

سنگ گرانیت سفید نطنز

گرانیت سفید نطنز (Natanz White Stone)، زمینه ای سفید یا خاکستری رنگ دارد و دانه های سیاه و خاکستری در تمام سطح آن به طور یکنواختی گسترده شده است. به این نوع سنگ گرانیت گل پنبه ای گفته می شوند. اما این سنگ دارای درجات پایین تری نیز هست که لکه های مشکی و هاله ای از رنگ خاکستری در آن به چشم می خورد.

کد کالا: 4846
تماس بگیرید
اشتراک گذاری

این سنگ دارای ساب براق بوده و ضخامت آن ۲ میلی متر است. ابعاد این سنگ ساختمانی ۴۰ در ۴۰ است و در سایز ۴۰ طولی عرضه می گردد. سنگ گرانیت سفید نطنز شباهت زیادی به گرانیت بروجرد و گرانیت مروارید مشهد دارد و با توجه به قیمت مناسب آن که متری 65000 تومان است، استقبال زیادی از آن می شود. این سنگ معمولا برای مواردی در کفودیواربه کار برده می شود و جذابیت زیادی را در ساختمان شما ایجاد می کند. همچنین از این سنگ به دلیل مقاومت در برابر نفوذ آب، فرسایش، ضربه، سختی و دوام بالا، می توانید به عنوان صفحه کابینتاستفاده کنید که به واسطه رنگ سفید و دانه های خاکستری موجود در کنار کابینت هایی به رنگ تیره،جلوه شیک و مدرنی به آشپزخانه شما می بخشد.

گرانیت نطنز در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. از مزایای این سنگ می توان به ساب پذیر بودن زیاد و جذب آب پایین اشاره نمود. معادن این سنگ در شهر نطنز استان اصفهان قرار گرفته است.

مزایای گرانیت سفید نطنز

از مزایای این نوع سنگ می توان به مواردی همچون کیفیت خوب – رنگ روشن – یکنواختی –  تولید انبوه – ساب پذیری و جذب آب پایین اشاره کرد که در جدول زیر نیز در کنار نقاط ضعف این سنگ ذکر شده است. گرانیت سفید نطنز به گونه های مختلفی فرآوری می شود. مانند: فیلم شده، جدولی، و کوبیک. هر کدام از این نوع سنگ ها دارای کاربرد و مصرف ویژه ای است. موارد مصرف این نوع سنگ در کف ساختمان، کف پارکینگ، راه پله، کف واحدهای تجاری، سرویس های بهداشتی، و… است.

 

 

نقاط قوت

✔️قیمت مناسب نسبت به کیفیت

✔️جذب آب پایین

✔️سطح یکنواخت و بازی رنگ پایین

✔️رنگ نسبتا روشن در خانواده گرانیت

نقاط ضعف

❌وزن نسبتا بالا

❌مقاومت فشاری کمتر نسبت به سنگ های مشابه

سایر

ابعاد ۴۰ در ۴۰, ۴۰ طولی
رنگ خاکستری روشن, سفید, مشکی
نوع ساب براق
کاربرد دیوار, کف
ضخامت ۲۰ میلیمتر
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند