تصویر سنگ گرانیت نهبندان آستان
متاسفانه این کالا دیگر در دسترس نمی باشد

سنگ گرانیت نهبندان آستان

گرانیت نهبندان آستان دارای زمینه ای روشن با تم خاکستری، یا کرم و پرتقالی است و به آن گل پنبه ای اطلاق می شود. این نوع دانه بندی درشتی نسبت به انواع دیگر داشته و دارای کیفیت متفاوتی است. این سنگ در درجات پایین دارای لکه های مشکی و خاکستری است. معادن سنگ آستان در استان خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان واقع شده است. از ویژگی های این سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کد کالا: 4850
تماس بگیرید
اشتراک گذاری

ویژگی های سنگ گرانیت نهبندان آستان

این سنگ با معادن در داخل و تولید انبوه با قیمت مناسب در دسترس است. همچنین مقاومت بالا در برابر سرما و گرما، مواد قلیایی، ضربه و فشار، استحکام بالا و  عمر زیاد قابلیت برش در متراژ بالا و اندازه های دلخواه را دارد.

این نوع سنگ گرانیت دارای انواع مختلف مانند: فیلم شده، جدولی و کوبیک است. و هر کدام دارای مصرف مشخصی است. این نوع سنگ به صورت کوپ خام فرآوری می شود و بعد به کشورهای مجاور صادر می گردد. قیمت این نوع سنگ نیز به عوامل مختلفی از جمله : کیفیت تولید، سایز سنگ، ضخامت آن، درجه بندی سنگ و معدن آن بستگی مستقیم دارد.

از این سنگ در کلیه قسمت های خانه مانند:کف،مکان های پرتردد، کف آشپزخانه، مکان های صنعتی، سنگ روی کابینت، پله و راه پله، سنگ کف برای پیاده رو ها و پارک ها به صورت سنگ کوبیک و… می توان استفاده نمود. شایان ذکر است به طور کلی استفاده از گرانیت در فضاهای آزمایشگاهی و در معرض پرتوهای ایکس و گاما به هیچ عنوان توصیه نمیگردد. همچنین بهتر است از این نوع سنگ در مکان هایی که آب دائما بر روی آن جاری میشود خودداری کرد. چرا که آهن موجود در این سورت سنگ اکسیده شده و جلوه زیبای خود را از دست میدهد.

نقاط قوت

✔️قیمت مناسب

✔️تخلخل نزدیک به صفر

✔️جذب آب بسیار پایین

✔️جلاپذیری بالا

✔️مقاومت سایشی و فشاری بالا

نقاط ضعف

❌آهن بالا در عناصر و زنگ زدگی در معرض رطوبت

❌وزن نسبتا بالا

سایر

ابعاد 30 در40, ۴۰ در ۴۰, ۴۰ طولی, ۵۰ در ۵۰
رنگ خاکستری روشن
نوع ساب براق
ضخامت ۲۰ میلیمتر
کاربرد دیوار, کف